Společnost

Společnost Bohemia Garnet Jewellery a.s. vznikla na základě dlouholeté tradice brusičského řemesla v České republice, jehož centrem je město Turnov. Stejně proslulá je už od druhé poloviny 18. století zručnost zdejších zlatníků. Společnost Bohemia Garnet Jewellery a.s. staví svoji podnikatelskou filosofii právě na těchto základech – tradici českého šperkařství a vysoké kvalitě – s tím, že dokonalé řemeslné zpracování navíc propojuje s nejmodernějšími technologiemi 21. století.

Výsledkem jsou originální  šperky Bohemia Garnet vysoké kvality, vyráběné v malosériích nebo jednotlivě na zakázku.

Kromě kamenů pocházejících z České republiky (pyrop, vltavín atd.) se při výrobě luxusních šperků používají i další kvalitně vybroušené drahokamy a polodrahokamy té nejvyšší kvality, perly (sladkovodní, z jižních moří i černé tahitské) a především brilianty. Použité brilianty mají excelentní brus (srdce a šípy) dle mezinárodní certifikace HRD, GIA.

Výroba

Ve druhé polovině 18. století, od níž se traduje historie turnovského šperkařství, zlatníci a brusiči používali ve srovnání s dnešní dobou celkem primitivní nástroje, jako byly ruční vrtačky či brusné kotouče. Dnes, díky nejmodernějším technologiím, jsou možnosti výroby šperků téměř neomezené. I v tomto ohledu je česká značka šperků Bohemia Garnet výjimečná. Jako jedna z mála šperkařských společností nejen v České republice, ale i v Evropě, využívá při návrzích a výrobě šperků zatím nejdokonalejší počítačový CAD program specificky upravený pro zlatnickou výrobu.

Hlavní výhody oproti klasické výrobě spočívají především v naprosté přesnosti, až na tisícinu milimetru. Výhodná je i možnost vyzkoušet si konečnou podobu šperku ve virtuálním světě, přičemž si zákazník může ve 3D určovat budoucí váhu šperku, výbrus kamene i jeho barvu, podívat se třeba i na to, jak bude např. prsten umístěný na prstu vypadat. Nové technologie umožňují zlatníkům velmi precizní práci, která ve spojení s jejich umem, zručností a nápaditostí dává vzniknout originálním šperkům nejvyšší kvality.

.